Kalendář • 23.1.2020

Dnes má svátek Zdeněk, zítra Milena

Je-li leden chladný a jasný, bude rok úrodný a krásný.

Chystané akce

Zobrazit všechny akce...

Silůvky na malované mapě

Klikněte pro načtení mapy
Interaktivní malovaná mapa Brno-venkov jih

MAPA: © Vydavatelství CBS
www.malovanemapy.cz

Najdete nás na Facebooku

Království Komety

Silůvky jsou součástí Království Komety!

Nabídky práce

Aktuální nabídky práce v okolí Silůvek najdete zde >>>

Představení publikace Škola v Silůvkách

11. 06. 2015 | Silůvky - hřiště Pod Lipami


Ve čtvrtek 11. června 2015 od 18.00 hod. jsme na hřišti Pod Lipami za velkého zájmu veřejnosti představili naši společnou publikaci zachycující historii školství v Silůvkách od postavení staré budovy školy v roce 1783 do současnosti.

V brožované knize formátu B5 tištěné na křídovém papíru je na 176 stranách obsažen podrobný text o historii i současnosti školy, seznam všech učitelů školy, tabulky počtu žáků v jednotlivých letech, historie staré i nové školní budovy a především spousta obrazového materiálu (ročníkové fotky, podobenky učitelů, fotky z různých akcí školy, otisky starých razítek, obálky knih, vysvědčení, staré pohlednice, novinové výstřižky a další).

Předkládáme vám tuto knihu s nadějí, že si zde všichni, kdo jste silůvskou školu nebo školku v minulosti navštěvovali, najdete to svoje období školní docházky a vy ostatní, že se dozvíte spousty zajímavých informací z pestrého života školy.

Přejeme si, aby si naše kniha našla trvalé místo ve vašich knihovničkách.

Radek Neužil a Petra Strádalová


Představení knihy předcházel Pohádkový les , na kterém s námi skvěle spolupracovali rodiče pod vedením paní Kolové. Připravili si pro děti  krásnou procházku okolní přírodou a čekali na ně převlečeni  za   pohádkové  postavy.  Děti u nich plnily různé úkoly, za které byly také odměněny drobnými dárky.

Poté následovalo naše oblíbené pasování předškoláčků na školáky, prvňáčků na čtenáře a loučení s druháky. Celou akci jsme ukončili společným opékáním špekáčků.

 

Knihu je možno stále ještě zakoupit. Počet je ale omezen. Více najdete zde.